Пристанський НВК "ЗШ І-ІІ ст.-дошкільний навчальний заклад"

Пристань - це мальовниче село, яке розташоване вздовж  дороги „ Великі  Мости
-    Рава Руська” на відстані  50 км від районного центру . В селі проживає біля 900 жителів.
    Перша згадка про село Пристань належить до 1578 року. Школа організована значно пізніше , приблизно у тридцятих роках ХІХ століття. У цей час Львівщина входила у склад Австро-Угорської імперії. У школу приймали  лише хлопців. Із школи виходили писарі-канцеляристи, яких забирали поміж себе багаті  люди. Навчання в школі велося на німецькій мові. Школа проіснувала близько 20 років. Вона знаходилася недалеко від церкви у невеликому дерев’яному  приміщенні.
       З будівництвом нового цегляного храму (1880 р.), почали будувати і школу  за кошти громади. Багато зусиль у будівництві школи доклала „Просвіта”. Відкрили нову школу у 1906 році. Це було муроване приміщення із двома просторими класами та трьома кімнатами, у яких проживала вчительська сім’я.
        Вчителювали у цій школі з 1906 по 1937 подружжя  Савчаків – Ілля та Анна. Навчання велося лише на українській мові. До школи приймали хлопців та дівчат. Савчаки були віддані своїй справі люди, національно-свідомі,  будителі патріотизму. Разом із селянами села Пристань вони радо сприйняли листопадові події 1918 року. Були учасниками віче у Жовкві, яке підтримало проголошення ЗУНР.
     У 1930  році відкрили 5 гімназійний клас. Користувалися учні гімназійного класу підручником, котрий називався „На провесні життя”. У кожному класі на цей час навчалося від 20 до 30 учнів.
     Із 1937 по 1947 роки директором початкової школи була Качараба Стефанія Василівна. З нею працювало ще дві вчительки. Одна з них – полька Радзіковська Стефанія – дочка управителя панського маєтку. Навчання велося
на   українській та польській мовах.

Качараба С.В. з учнями школи (1947 рік)
      У 1948 році директором школи став Крук Павло Кіндратович.
      З 1950 по 1952  роки очолював  педколектив Бойко Іван Степанович. Навчанням були охоплені всі учні шкільного віку.
     З 1952 року по 1954 рік директором школи був Дуля Роман Васильович. У ці роки початкову школу було реорганізовано у семирічну. Перший випуск семирічки відбувся у 1955 році. Директором школи на цей час був Мойсак Ярослав Дмитрович. Який пропрацював на цій посаді до 1981 року.
     У 1960 році школу реорганізували у восьмирічну. В ній працювало 15 вчителів із вищою та середньо-спеціальною освітою, навчалося більше 200 дітей.

Мойсак Ярослав Дмитрович – директор школи 1954-1981 роки

З 1981 року  школу очолює Дмитрів Мар’ян Семенович.

У 1994 році розпочато будівництво нового приміщення школи та в зв’язку із відсутністю фінансування це будівництво було призупинено.

Хоча школа розміщена в пристосованих приміщеннях, вчительський та учнівський колективи школи приділяють багато зусиль для створення сприятливих умов для навчання, класні приміщення оформлені в національному дусі.

Учительська – місце, де можна обговорити проведений урок, відпочити, поспілкуватися

В кабінеті  англійської мови

Урок в кабінеті початкових класів
проводить